Ćwiczenia na obiekcie przemysłowym - Gerdins Drukuj Email
czwartek, 23 grudnia 2010 19:39

alt

Dnia 24 listopada strażacy z JRG i OSP Starogard uczestniczyli we wspólnych ćwiczeniach zorganizowanych na terenie zakładu "GERDINS" w Starogardzie Gdańskim. W ćwiczeniach wzięły udział łącznie 4 zastępy.


alt

Scenariusz ćwiczeń przewidywał wybuch pożaru na hali produkcyjnej. Wstępną ewakuację przeprowadziła załoga zakładu, uruchomiono również alarm pożarowy oraz powiadomiono straż pożarną. Na miejsce zadysponowano 3 zastępy PSP Starogard oraz zastęp GBA 2,5/25 z OSP Starogard. Po przybyciu na miejsce ratownicy zabezpieczeni sprzętem ODO weszli do budynku i ewakuowali 2 osoby, które nie mogły go samodzielnie opuścić. Poszkodowanym wstępnej pomocy przedmedycznej udzielili strażacy. Podano 2 prądy wody w natarciu na miejsce pożaru a po jego zlokalizowaniu odymiono budynek za pomocą agregatu oddymiającego. Zasilanie obywało się z hydrantu.

alt

Po zakończonych ćwiczeniach ratownicy mieli okazję zapoznać się z układem pomieszczeń w całym budynku produkcyjnym, po czym zastępy wróciły do jednostek.

Zdjęcia z tych ćwiczeń do zobaczenia w Galerii

Foto: Lemi

 

Linki sponsorowane

Pogoda u nas

Odwiedziło nas:

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj810
mod_vvisit_counterWczoraj1267
mod_vvisit_counterW tym miesiącu7564
mod_vvisit_counterW tamtym miesiącu41034
mod_vvisit_counterOgółem1631004

Użytkowników (ostatnie 20 min.): 15
Dzisiaj jest: 06 Gru, 2019

Sonda

Czy podoba Ci się nasza strona?
 
Copyright © 2005 - 2019 OSP Starogard Gd. - Ochotnicza Straż Pożarna w Starogardzie Gdańskim. Our site is valid CSS Our site is valid XHTML 1.0 Transitional