Wypadek drogowy w Owidzu. Drukuj Email
niedziela, 30 października 2011 21:55

W dniu 19 października w miejscowości Owidz. Gm. Starogard dochodzi do wypadku drogowego. Głoszenie dociera do starogardzkiego PSK o godz. 23:21. Pięć minut później 3 zastępy straży pożarnej o raz zespół ratownictwa medycznego i Policja są już na miejscu zdarzenia..
Do wypadku udały się 2 zastępy PSP Stargard oraz nasz zastęp GBA. Po przybyciu na miejsce ratownicy zastają samochód marki BMW po dachowaniu. Osoba poszkodowana samodzielnie opuściła pojazd i odmówiła przyjęcia pomocy medycznej. Ratownicy zabezpieczają miejsce zdarzenia. W rozbitym samochodzie odłączony zostaje akumulator, zneutralizowano wyciek płynów eksploatacyjnych za pomocą sorbentu.

alt

Okazało się że pojazd jadący od strony Jabłowa zjechał na lewą stronę jezdni, następnie na pobocze gdzie uderzył w głaz który pchał przez ok. 40 metrów. Następnie pojazd dachował i zatrzymał się po ok. kolejnych 40 metrach. Elementy rozbitego auta znajdowały się na blisko 100 metrach jezdni i pobocza.

W trakcie prowadzenia czynności przez Policję poszkodowany zaczyna się uskarżać na silny ból nogi. Strażacy udzielają poszkodowanemu pomocy przedmedycznej a wezwany ponownie zespół ratownictwa medycznego przewozi go do szpitala.

Zastęp SLRd udaje się do jednostki a pozostali na miejscu strażacy z naszej OSP zabezpieczają miejsce zdarzenia na czas pracy policyjnych techników. Po zakończeniu tych czynności i załadowaniu rozbitego pojazdu na lawetę pomocy drogowej ratownicy uprzątnęli jezdnie z pozostałości powypadkowych i zastępy wróciły do jednostek.


alt

Jak donosi internetowy portal 24starogard.pl „ Badanie alkomatem wykazało, że 27-letni kierowca tego pojazdu spożywał wcześniej alkohol. Mieszkaniec Starogardu Gdańskiego miał w swoim organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach wyszło na jaw, że pijany kierowca posiada do 2012 roku zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi”.

W działaniach wzięły udział następujące siły i środki:

PSP - 2 zastępy 4 ratowników

OSP - 1 zastęp, 7 ratowników

Wykaz zastępów:

PSP Starogard Gdański: SLRd  ,  SLOp

OSP Starogard Gdański: GBA 2,5/25

Policja, 2 karetki Pogotowia Ratunkowego,

Foto: KPP Starogard Gdański

 

Linki sponsorowane

Pogoda u nas

Odwiedziło nas:

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1401
mod_vvisit_counterWczoraj1543
mod_vvisit_counterW tym miesiącu30602
mod_vvisit_counterW tamtym miesiącu42573
mod_vvisit_counterOgółem1696615

Użytkowników (ostatnie 20 min.): 18
Dzisiaj jest: 22 Sty, 2020

Sonda

Czy podoba Ci się nasza strona?
 
Copyright © 2005 - 2020 OSP Starogard Gd. - Ochotnicza Straż Pożarna w Starogardzie Gdańskim. Our site is valid CSS Our site is valid XHTML 1.0 Transitional