Zabezpieczenie XVII biegu Kociewskiego. Drukuj Email
sobota, 04 października 2008 21:14

Dnia 4 października odbył się XVII Bieg Kociewski. W celu zapewnienia bezpieczeństwa wśród służb zabezpieczających imprezę znaleźli się również strażacy z PSP i OSP Starogard Gdański.

 

Starogardzki rynek w dniu biegu.

Image

 

 

Tuż przed godziną 10 z jednostek PSP i OSP wyjechały 4 zastępy uczestniczące w zabezpieczeniu imprezy masowej - XVII biegu Kociewskiego. Z naszej OSP na zabezpieczenie wyjechały GBM 2,5/8 oraz GBA 2,5/25. Z PSP Starogard SLRt oraz GLBA 1,5/12. Pierwszym zadaniem naszych strażaków było rozłożenie namiotu na Rynku, następnie zastęp GBA udał się na stadion gdzie wspieraliśmy organizację 4 towarzyszących biegów młodzieżowych. W biegach tych wystartowało łącznie ponad 850 uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów.

 

Image
Stadion - GBA i SLRt podczas biegów towarzyszących.

 

Image
Stadion - start jednego z biegów towarzyszących.

Następnie zastęp GBA udał się z powrotem na rynek gdzie wraz z zastępem GBM czuwaliśmy nad bezpieczeństwem widzów oraz uczestników biegu głównego który został rozegrany na ulicach Starogardu. Punktualnie o godz 12:00 ponad 400 uczestników biegu głównego i młodzieżowego wystartowało z rynku na trasę o długości 3 km (bieg młodzieżowy) i 9,3 km (bieg główny). Impreza

 

Image
Nasze zastępy na Rynku - za chwilę ruszy bieg główny

przebiegła bardzo spokojnie, służby pożądkowe oraz ratunkowe nie odnotawłyu żadnych zdarzeń. Jedynym problemem mogły się okazać czasowe ograniczenia w ruchu samochodowym, naszczęscie organizatorzy zadbali o odpowiednio wcześniejsze powiadomienie mieszkańców o możliwych utrudnieniach. Po zakończeniu biegów zastępy wróciły do jednostek.

 

Linki sponsorowane

Pogoda u nas

Odwiedziło nas:

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj110
mod_vvisit_counterWczoraj245
mod_vvisit_counterW tym miesiącu5640
mod_vvisit_counterW tamtym miesiącu5578
mod_vvisit_counterOgółem1872253

Użytkowników (ostatnie 20 min.): 2
Dzisiaj jest: 26 Wrz, 2020

Sonda

Czy podoba Ci się nasza strona?
 
Copyright © 2005 - 2020 OSP Starogard Gd. - Ochotnicza Straż Pożarna w Starogardzie Gdańskim. Our site is valid CSS Our site is valid XHTML 1.0 Transitional