Ćwiczenia na terenie szpitala w Kocborowie Drukuj Email
środa, 23 grudnia 2009 21:08

Dnia 21 grudnia na terenie kompleksu Szpitala dla Nerwowo i Psychiczne Chorych odbyły się ćwiczenia p-poż. W akcji gaszenia symulowanego pożaru wzięły udział zastępy JRG PSP oraz OSP Starogard GdańskiĆwiczenia rozpoczęły się od zgłoszenia do PSK informacji o wybuchu pożaru w jednym z pomieszczeń biurowych na drugim piętrze.  Osoba zgłaszająca przekazuje również infomację że mimo podjętej ewakuaji w budynku nadal znajdują się uwięzieni ludzie.


Na miejsce zadysponowano 4 zastępy z JRG PSP, oraz GBA 2,5/25 i SH-18 z OSP Starogard. Po przybyciu na miejsce ratownicy zabezpieczają teren działań. Do budynku zostają wprowadzeni strażacy zabezpieczeni aparatami  ODO. Jedna z rót podaje prąd wody do pomieszczenia objętego pożarem, zaś druga zajmuje się ewakuacją osób uwięzionych w budynku. Zastęp SH-18 ewakuuje 2 osoby które przed pożarem schroniły się na dachu budynku.


Po zakończeniu działań gaśniczych budynek zostaje przewietrzony, zastępy zwijają sprzęt i po krótkiej odprawie wracają do jednostek.Na zdjęciu: skład zastępu OSP Starogard GBA 2.5/25. Od lewej stoją: Michał Swobodzinski, Sławomir Lewandowski, Marek Liss, Marcin Wojcicki, Michał Kirschner, Maja Sojka.

W ćwiczeniach wzięły udział następujące siły i środki:

PSP - 4 zastępy, 9 ratowników

OSP - 2 zastępy, 8 ratowników

Wykaz zastępów:

PSP Starogard Gdański: GCBA 5/24 , GLBA 1,5/12 ,SLRD , SLRR

OSP Starogard Gdański: GBA 2,5/25 , SH-18

Więcej zdjęć można obejżeć w Galerii.

Foto: Lemi


 

Linki sponsorowane

Pogoda u nas

Odwiedziło nas:

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj269
mod_vvisit_counterWczoraj1609
mod_vvisit_counterW tym miesiącu33747
mod_vvisit_counterW tamtym miesiącu42573
mod_vvisit_counterOgółem1699760

Użytkowników (ostatnie 20 min.): 43
Dzisiaj jest: 25 Sty, 2020

Sonda

Czy podoba Ci się nasza strona?
 
Copyright © 2005 - 2020 OSP Starogard Gd. - Ochotnicza Straż Pożarna w Starogardzie Gdańskim. Our site is valid CSS Our site is valid XHTML 1.0 Transitional